بیماری خطرناکی به نام «رسانه زدگی»
hamsangar1

سایت «احمدی نژاد، بدون روتوش» را اولین سایتی می‌دانم که فارغ از جنجا‌ل‌های رسانه‌ای این روزها، رویه‌ای مستقل، منطقی و تحلیلی را درباره احمدی نژاد در پیش گرفته و با ادله متقن و محکم، سعی در نشان داده چهره واقعی احمدی نژاد بدون روتوش رسانه ای مرسوم دارد.

بدون روتوش از نگاه دیگران: جلال عباسیان (وبلاگ‌نویس، دبیر اسبق کمیسیون تشکیلات اتحادیه و عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان، مسئول واحد تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور)

دیرگاهی بود که پی به این برده بودم که یک جریان سیاسی-رسانه‌ای در تلاش است تا تجربه‌ی شیرین ۸۴ و ۸۸ حزب الله را به تلخ ترین خاطره‌ی آنان تبدیل کند.

این جریان از یک سو با هجمه رسانه‌ای شدید به کوچک‌ترین صحبت‌ها و مواضع احمدی‌نژاد و اطرافیانش و از سوی دیگر با فشارهای سیاسی از طریق نهادهای حکومتی نظیر مجلس، قوه قضائیه، سازمان بازرسی، دیوان عدالت اداری و … در تلاش است تا احمدی‌نژاد را به عنوان پروژه‌ای شکست خورده نشان داده و ملت را ار انتخاب دوباره‌ی رئیس جمهوری که فارغ از طیف‌بندی‌های انتزاعی اصلاح طلب- اصولگرا باشد، بر حذر دارد.

قریب به دو سال است که با هر کس از سیاستمدار و سیاست ندار و دانشجو و استاد و … صحبت می‌کنم نتایج مشابهی را دریافت می‌کنم و آن هم چیزی نیست جز بیماری خطرناکی به نام «رسانه زدگی»!

معتقدم «رسانه زدگی، بیماری عصر ماست» و این بیماری روز به روز در حال وخیم تر شدن است. ما در حالی امپراطوری‌های خبری غرب را به چالش می‌کشیم که خود پای در همان راه نهاده‌ایم و رسانه‌ها را محدود به کانون‌های قدرت سیاسی کرده ایم و رسانه‌ای را نمی‌توان یافت که خارج از یکی از طیف‌های قدرتمند اصولگرا یا اصلاح‌طلب باشد و توان روی پا ایستادن داشته باشد و ضمناً اگر این توان را داشته باشد، بعد از اندک مدتی با فیلتر و مسدودی روبرو خواهد شد.

در میان این سیلاب عظیم رسانه‌ای، آنچه بین همه رسانه‌ها مشترک است، مأموریتی است که برای آن‌ها تعریف شده و آن «منحرف جلوه دادن احمدی نژاد» است.

سایت «احمدی نژاد، بدون روتوش» را اولین سایتی می‌دانم که فارغ از جنجا‌ل‌های رسانه‌ای این روزها، رویه‌ای مستقل، منطقی و تحلیلی را درباره احمدی نژاد در پیش گرفته و با ادله متقن و محکم، سعی در نشان داده چهره واقعی احمدی نژاد بدون روتوش رسانه ای مرسوم دارد.

امروز که تنها بیست و پنج روز به انتخابات ریاست جمهوری باقی است، افسوس این را می‌خورم که چرا دوستداران احمدی‌نژاد، تاکنون دست به اینگونه اقدامات سازنده و مفید نزده‌اند تا شبهات را به صورت بنیادی بزدایند و تنها در پی پاسخ دادن احساساتی و سیاسی به شبهات طرف مقابل بوده و بعد از اندک مدتی نیز فیلتر شده‌اند.

شوربختانه باید بگویم که برای سایت «احمدی نژاد بدون روتوش» نیز فیلتر شدن در آینده‌ای نزدیک را پیش بینی می‌کنم، اما مطمئنم این جریانی است که به راه افتاده و انشاالله می‌رود تا با همت جوانان مستقل و عدالت طلب، مظلومیت احمدی‌نژاد روز به روز آشکارتر شود.

ویژه‌ها
رادیو