آبِ رفته به جوی باز نمی‌گردد …
hoviyyatona

رهبر معظم انقلاب چقدر مهجور هستند که یکی از افراد نزدیک به ایشان به لحاظ فکری مورد بدترین تخریب‌ها قرار می‌گیرد و عموم این تخریب‌ها هم از ناحیه فکر و اندیشه جاری در دولت است.

بدون روتوش از نگاه دیگران: محسن دنیویی (وبلاگ‌نویس، فعال رسانه)

وقتی اولین بار جزوه «احمدی نژاد بدون روتوش» را از ابتدا تا انتها خواندم، حسی دوگانه داشتم. حسی متناقض و شامل خوشحالی و ناراحتی. خوشحالی از اینکه در این ایام حساس و پرگفتگو جزوه‌ای تنظیم شده است که دقیق و حرفه‌ای و جذاب به تمام حواشی پروژه جریان موهوم انحرافی پرداخته است و مخاطب خود را از بنیان دچار تردید می‌کند به چیزهایی که در طول دو سال و اندی گذشته برای همگان به تواتر رسیده بود.
اما ناراحت بودم از اینکه چرا امروز؟ چرا گروه ابوذر و یا حتی کسانی که تلاش می‌کردند از دولت خدمتگزار به تبعیت از رهبری عزیز دفاع کنند چنین جزوه‌ای را تا به حال تنظیم نکرده‌اند!!
اما این حرف و حدیث‌ها دیگر دردی را دوا نمی‌کند و زمان گذشته است و آب رفته به جوی باز نمی‌گردد و دولت دهم و نهم به شکلی ناجوانمردانه تخریب شده است. آنچه منطق جزوه را تشکیل می‌داد ایجاد سه دسته دیدگاه در هر موضوع بود. ابتدا ما مساله را از زاویه مخالفان دولت در رسانه‌ها می‌دیدیم و بعد به دیدگاه اصیل احمدی‌نژاد و دولت می‌رسیدیم و در ادامه دیدگاه رهبر معظم انقلاب مطرح می‌شد و بعد از آشنا شدن با سه دسته دیدگاه یعنی رهبر معظم انقلاب، دولت و مخالفان دولت، به رفت و برگشت‌هایی که بین این سه دسته دیدگاه اتفاق افتاده بود می‌رسیدیم و اتفاقا در همین بستر بود که مخاطب جزوه متوجه چند نکته می‌شد که عبارت‌اند از:
نکته اول: درک نزدیکی دیدگاه احمدی‌نژاد به دیدگاه رهبر معظم انقلاب در مقایسه با دیدگاه مخالفین او (این نکته در مساله ایران و حجاب بسیار واضح بود)
نکته دوم: مخالفین دولت را شبکه‌ای تکراری از تعداد اندکی از شخصیت‌هایی سیاسی و مذهبی معروف و درجه یک، تعداد محدودی از شخصیت‌های درجه دو و سه و تعدادی رسانه‌­های  زنجیره­‌ای مرتبط با برخی نهادها و رسانه‌هایی که هر چند زنجیره‌ای نبودند اما در این مدت و در پروژه تخریب دولت به طور ناخودآگاه به صورت زنجیره‌­ای عمل می‌کردند، تشکیل می‌دادند که با دقت در هم موضوع می‌توانستید اسامی تکراری را ببینید. جالب این‌جاست که یکی از نکات مشهور مخالفین دولت این بود که چرا دولت و شخص آقای احمدی‌نژاد و آقای مشایی در مسائل مختلف ورود می‌کنند، اما کسی از همین مخالفین نپرسید که شما خودتان چرا در مسائل مختلف ورود می‌کنید و وارد نقد و بررسی حرف‌های رییس جمهور می‌شوید؟ آیا همین انتقاد به خود شما وارد نیست؟ آیا شما در تمام این حوزه‌ها متخصص هستید که وارد شده و به نقد دیدگاه‌های احمدی‌نژاد و مشایی می‌پردازید؟
نکته سوم: رهبر معظم انقلاب چقدر مهجور هستند که یکی از افراد نزدیک به ایشان به لحاظ فکری مورد بدترین تخریب‌ها قرار می‌گیرد و عموم این تخریب‌ها هم از ناحیه فکر و اندیشه جاری در دولت است.
اما در کنار تمام بصیرتی که جزوه به مخاطب خود می‌داد از برخی نکات اساسی در آن غفلت شده بود که شاید اساسی ترین آن‌ها غفلت از طراح اصلی پروژه جریان موهوم انحرافی باشد.
آنچه مسلم است نیروها، نهادها و رسانه‌های اصولگرا در این مدت بازیگر بودند و از ابتدا به صورت عامدانه به تخریب دولت کمر همت نبستند، بلکه ماجرا از زمانی شروع شد که پروژه اول یعنی براندازی سیاسی دولت با اسم رمز تقلب جواب نداد. در آن پروژه نیز طراحان اصلی و به خصوص شخصیت برجسته سیاسی که متفکر اصلی آن ماجرا بود پس از نه دی ۱۳۸۹ ناامید از دستاوردی جدید در پروژه اول، با اسم رمز جریان انحرافی و بنی صدرسازی احمدی‌نژاد شروع به تبلیغ کرد و درست مانند پروژه اول که موفق شده بود بخشی از خواص مذهبی سیاسی با گرایش‌های اصلاح‌طلبانه را با خود همراه کند، در پروژه دوم هم موفق شد پس از حدود پنج ماه شخصیت‌های معروف مذهبی سیاسی و رسانه‌های آن‌ها را در زمین بازی خود به کار گرفته و با استفاده از آن‌ها به تخریب دولت دهم بپردازد. حلقه آخر هم بعد از براندازی فکری، براندازی اقتصادی بود که از ابتدای ۱۳۹۱ شدت گرفت و سه حلقه براندازی سیاسی و فکری و اقتصادی را تکمیل کرد. هر چند با همه این‌ها دولت به انتها رسید و آروزی دیدن دولت ناتمام به برای برخی به گور برده خواهد شد، اما آنچه مهم است این است که نباید دشمن اصلی خارجی و بعد دشمن اصلی داخلی را فراموش کرده و دوست نادان را دشمن اصلی قلمداد کنیم. چون این هم باز اشتباهی استراتژیک است و نتیجه جز لبخند دشمن اصلی ندارد.

ویژه‌ها
رادیو