دیدن منطقی احمدی‌نژاد وسط این هیاهوهای رسانه‌ای
images[9]

به نظر می رسد اتفاقا آنچه برای اتخابات نیاز است نه تنها یک احمدی نژاد دیگر است بلکه یک احمدی نژاد دوبل است. یعنی احمدی نژادی که از احمدی نژاد هم احمدی نژادی تر باشد. یعنی هم احمدی نژاد باشد هم بیشتر از آن.

بدون روتوش از نگاه دیگران: وحید اشتری (وبلاگ‌نویس، فعال دانشجویی، فعال رسانه‌ای)

خلاصه تمام آنچه تفکر استحماری برای ایجاد بحران هویت می کند در یک جمله اینست که آدمها باید آنچیزهایی را که دارند دوست نداشته باشند و در عوض آنچیزهایی را دوست داشته باشند که ندارند.
نمونه انتخاباتی اش که به اوضاع و احوال این روزهای ما ربط پیدا می‌کند یعنی مردم کارهای بزرگی که کرده اند را فراموش کنند. از انتخاب آدم‌های تحول خواه که اهل به هم زدن زمین بازی طیف ها و گروه ها هستند خودداری کنند و دنبال آدم های باتقوای ظاهرالصلاح و اهل آرامش بگردند. از انتخاب افرادی که مورد حمایت هیچ حزب و جناح و جبهه و باند و دسته ای نبوده اند یا ابراز پشیمانی کنند یا حداقل دیگر جرات خلق حماسه های بزرگ اینچنینی در شرایط مشابه را از دست بدهند. به قول معروف خیلی هم آرمانی فکر نکنند و قدری واقع گراتر بشوند و بین همین قبایلی که هستند یکی را برگزینند. به تاریخ روی داده به مثابه یک اتفاق تاریخی بنگرند که دیگر حتی هیچ تلاشی برای بازتولید دوباره آن نباید کرد. با جمله همان یکبار برای هفت پشت مان بس بود و توهم سازی هایی که رخ می‌دهد حداقل به جایی برسند که اگر در شرایطی مشابه سال ۸۴ قرار بگیرند با تجربه ترها و قدیمی ترها و حق آب و گل‌دار ترها را به جوان‌های جویای نام هرچند مدیر و مدبر نفروشند.
این نگرش ارتجاعی البت خیلی جایگاهش در کلام سیاست مداران و سیاسی کارها نیست. ایضا در فکر حزب اللهی‌ها و جریان انقلاب هم می‌شود رگه هایی از آن را یافت که شرح و ذکر مصادیقش از حوصله این چند خط خارج است. این دقیقا برخلاف جمله  رهبری است که تاکید می‌کنند «این را همه بدانند که آنچه ما برای رئیس‌جمهور آینده نیاز داریم، عبارت است از امتیازاتی که امروز وجود دارد، منهای ضعف‌هایی که وجود دارد. این را همه توجه کنند». ظاهرا اینکه نقاط قوت باید حفظ شود و نقاط ضعف هم وجود نداشته باشد خیلی جمله ساده و پیش پا افتاده ایست که نیازی هم به ذکر و تکرار ندارد ولی اینکه رهبری چندبار با عبارات مختلف تکرار می کنند این را همه بدانند یا این را همه توجه کنند شاید متاثر از اتفاقاتی است که این چند وقت اخیر دارد در فضای رسانه‌ای و فضای فکری ما رخ می دهد.
احمدی نژاد و یک دولت با آنهمه اتفاقات تاریخ ساز و بزرگ تبدیل شده به یک باند و جریان و انحراف و عباراتی از این قبیل بدون برآورد درست نقاط قوت و ضعف و مسائلی که حتما باید در دولت دیگر هم به دنبالش بود. ضعف هایی که باید به آسیب شناسی و موشکافی دقیق آنها برای جلوگیری از عدم تکرارشان پرداخت تبدیل شده به مشتی اتهام و برچسب و بازیهای خاله زنکی رسانه ای بی ارزش که صرفا به درد سیاسی کاری میخورد.

به نظر می رسد اتفاقا آنچه برای اتخابات نیاز است نه تنها یک احمدی نژاد دیگر است بلکه یک احمدی نژاد دوبل است. یعنی احمدی نژادی که از احمدی نژاد هم احمدی نژادی تر باشد. یعنی هم احمدی نژاد باشد هم بیشتر از آن. لذا دیدن منطقی احمدی نژاد دقیقا به همان شکلی که هست وسط این هیاهوهای رسانه ای یکی از مهمترین نیازهای انتخابات کنونی است. این جزوه و سایت احمدی نژاد بدون روتوش که در اینترنت منتشر شده است واقعا خواندنش آدم را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بعد از خواندن به این نتیجه رسیدم یک تلاش واقعی است برای درست دیدن ۸ سالی که گذشت. البته نقدهای زیادی دارد و جای کار و پرداخت بیشتری داشته است. این تنها واکاوی چند مورد از جدی ترین جنجال ها و دعواهای رسانه ای رخ داده است.

ویژه‌ها
رادیو