مستند «سفیر انقلاب»؛ گزارشی از سفر احمدی‌نژاد به لبنان
100888273656

این برنامه اولین سفر رسمی محمود احمدی‌نژاد به لبنان بوداحمدی نژاد در این سفر با رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس مجلس لبنان دیدار کرد. او در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و در میدان الرایه (منطقه ضاحیه) سخنرانی به یادماندنی‌ای نمود.

بدون روتوش/ در ادامه فعالیت سایت بدون روتوش برخی از مستنداتی که در رابطه با دولت‌های نهم و دهم و دکتر محمود احمدی‌نژاد هستند منتشر خواهند شد. این مستندات بعضا به صورت پراکنده در اینترنت موجود است اما برای حفظ این بخش از تاریخ سعی داریم آن‌ها را به صورت یکجا گردآوری نماییم.

اولین مستندی که منتشر می‌شود مربوط به سفر دکتر محمود احمدی‌نژاد به لبنان است. این سفر در روز چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۹ (۱۳ اکتبر ۲۰۱۰)  صورت پذیرفته است. مستند «سفیر انقلاب» که تولید صدا و سیما است و از شبکه یک پخش شد در اینترنت بازتاب محدودی داشت. این مستند را در زیر مشاهده فرمایید.

دانلود

* مخاطبین گرامی لطفا هرگونه خطا یا خرابی را اطلاع دهند.

این برنامه اولین سفر رسمی محمود احمدی‌نژاد به لبنان بود. احمدی نژاد در این سفر با رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس مجلس لبنان دیدار کرد. او در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و در میدان الرایه (منطقه ضاحیه) سخنرانی به یادماندنی‌ای نمود. نکته قابل توجه این‌که بسیاری از شخصیت‌های سیاسی لبنان از جمله سمیر جعجع، سیاستمدار مسیحی و مروان حماده از اولین نمایندگان مجلس لبنان که پیش از آن با سفر احمدی‌نژاد به این کشور مخالفت کرده بودند نیز به استقبال او رفتند.
«خوش آمدید» جمله‌ای بود که مردم لبنان برای خوشامدگویی به رئیس‌جمهور ایران استفاده کردند. نوشته‌های «خوش آمدید»، «اهلا وسهلا» نیز از چند روز قبل از آغاز این سفر در سطح لبنان دیده می‌شد. اسرائیل قبلا اعلام کرده بود، به جهت اعتراض به این سفر اقدام به هوا کردن بیش از دو هزار بالن به رنگ پرچم اسرائیل خواهد کرد.

همچنین سید حسن نصر الله به مناسبت سفر دکتر احمدی‌نژاد به لبنان در یک سخنرانی به او خوشامد گفت.

رهبر انقلاب نیز بعدها از این سفر تمجید کردند که یک نمونه از آن در این ویدئو قابل مشاهده است. برخی از تصاویر استقبال مردم لبنان از رئیس‌جمهور ایران نیز در این فیلم به نمایش در آمده است.

ویدئوی اجرای سرود «خوش آمدید» توسط حزب الله در حضور احمدی‌نژاد:

فایل صوتی سرود حزب الله لبنان:

ویژه‌ها
رادیو