به مناسبت افشای برخی تحرکات مالی در سال ۹۰
⁣چند سوال ساده از کاسبان بازار ارز

آیا متهمین التهابات ارزی آن روزها برای به زانو در آوردن کشور، تنها افرادی که این روزها اسم‌شان بر سر زبان‌ها افتاده و وابستگان دولت کنونی هستند که در سال‌های ۹۰ تا ۹۲ دست به جمع‌آوری ثروت‌های افسانه‌ای از طریق باز کردن صرافی و بهم ریختن کشور زده‌اند یا برای روشن شدن نقش سایر افراد باید همچنان منتظر بمانیم؟

بدون روتوش/ صرف نظر از صحت و سقم اخبار این روزها در رابطه با نقش‌آفرینی برخی از وابستگان دولت کنونی در التهابات ارزی، بازخوانی بخش‌هایی از کنفرانس خبری رئیس جمهور سابق در مهرماه ۹۱ و سخنان آقای مصلحی وزیر اطلاعات وقت، خالی از لطف نیست.

⁣«احمدی‌نژاد با بیان این‌که دو عامل دست به دست هم دادند تا بازار ارز دچار نوسانات شود، گفت: یک عامل از بیرون است و یک عامل از درون. ‌بعضی‌ها در داخل اقدامات عملی و جنگ روانی و تبلیغاتی سازماندهی شده بر علیه دولت راه‌اندازی کرده‌اند و جنگ روانی دشمن را رله می‌کنند.

وی با گلایه از نقش مخرب برخی خبرگزاری‌های وابسته به نهادهای امنیتی با نقل خاطره‌ای از رئیس کل بانک مرکزی گفت: آقای بهمنی تعریف می‌کرد در یکی از وفات‌ها که در کشور تعطیلی عمومی بود، این خبرگزاری وابسته به نهادهای امنیتی، پیامکی را ارسال کرد و از افزایش قیمت ارز خبر داد. بنده به این موضوع شک کردم و به سرعت راهی خیابان فردوسی و اطراف آن شدم، اما مشاهده کردم که همه صرافی‌ها و سکه فروشی‌ها تعطیل است.»(مشروح کنفرانس خبری احمدی‌نژاد: yon.ir/1Xh4)

وزیر اطلاعات نیز که مصاحبه‌اش در آن ایام سانسور شده بود گفته بود: «آن‌ها برنامه‌ریزی‌هایی در این ارتباط انجام داده‌اند، که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تلاش برای بر هم ریختن تعادل جامعه با ایجاد شوک‌های کاذب به خصوص در زمینه اقتصادی، از جمله در زمینه ارز و سکه اشاره کرد. که با کمال تاسف برخی‌ از خودی‌ها نیز در این مقوله دچار چالش و اشتباه شدند و جاهایی بودند که جزو مجموعه نظامند و رفتند میلیاردی سکه خریدند و تحت تاثیر این القاء قرار گرفتند و بعضی از خودی‌ها با بی‌توجهی به این موضوع دامن زدند.»(گزارش مصاحبه وزیر اطلاعات: yon.ir/Gm50)

و چند سوال:

۱- آیا متهمین التهابات ارزی برای به زانو در آوردن کشور در سال ۹۰، تنها افرادی مانند حسین فریدون، اسحاق جهانگیری، سید صفدر حسینی، سیده فاطمه حسینی و وابستگان دولت کنونی هستند که در سال‌های ۹۰ تا ۹۲ دست به جمع‌آوری ثروت‌های افسانه‌ای از طریق تاسیس صرافی و بهم ریختن کشور زده‌اند، یا برای روشن شدن نقش سایر افراد باید همچنان منتظر بمانیم؟

۲- منظور از خبرگزاری‌های نهادهای امنیتی که جاده صاف‌کن التهابات ارزی برای تنش‌آفرینی در جامعه و مکمل نقش صرافی‌های مخرب بودند، کدام خبرگزاری‌ها است؟

۳- خودی‌های مورد اشاره در سخنرانی آقای مصلحی، که به ملتهب کنندگان بازار پیوستند چه کسانی هستند؟

۴-رسانه‌ها و افرادی که التهابات بازار ارز را پروژهٔ احمدی‌نژاد برای به زانو در آوردن کشور و معامله با آمریکا می‌دانستند الآن کجای اتفاقات
هستند؟

در همین رابطه گزارش «بحران سکه و ارز در شعب ابی‌طالب» از جزوه احمدی‌نژاد بدون روتوش را بخوانید: brotoush.com/archive/59
دریافت فایل PDF جزوه: brotoush.com/download/8

ویژه‌ها
رادیو